BEL AQUSTIC

Telefon kontaktowy: +48 58 341 18 39  facebook  google plus

Hybrydowy „pochłaniacz pogłosu”

hybrydowy pochłaniacz pogłosu
ROLFON™ to wysoko-efektywny, szerokopasmowy pochłaniacz hałasu pogłosowego w kształcie walca przeznaczony dla dużych pogłosowych przestrzeni.

Dzięki unikatowej konstrukcji, pochłaniacz hałasu jest w stanie zwiększyć współczynnik absorpcji dźwięku w zakresie 150 do 500 Hz (pasmo 1/3 oktawowe) do średnio 0,84. To prawie 50% więcej pochłaniania częstotliwości niższych niż oferuje standardowy sufitowy i ścienny panel akustyczny. Hybryda Rolfon to unikatowa konstrukcja, w której pochłanianie dźwięku odbywa się za pomocą 2 odmiennych mechanizmów: rezonansu (charakterystycznego dla ustrojów akustycznych) i absorpcji (jak w popularnych materiałach dźwiękochłonnych). Rolka Rolfon to prawdziwy „dźwiękochłon” — pochłaniacz hałasu, który eliminuje pogłos jednocześnie na 2 sposoby.
hybrydowy pochłaniacz pogłosu hybrydowy pochłaniacz pogłosu

Pochłanianie hałasu — montaż urządzenia

Filozofią konstrukcji ROLFON™ jest nie tylko szerokopasmowe pochłanianie hałasu, ale także umożliwienie prostego i bardzo łatwego montażu. Każda rolka z obu stron zakończona jest oczkiem zaczepowy do szybkiego wieszania. W odróżnieniu od płytowych sufitów dźwiękochłonnych, które wymagają budowania skomplikowanego systemu rusztów, pochłaniacz hałasu ROLFON™ oferuje bardzo łatwy i tani sposób zawieszania pod stropem lub bezpośrednio na ścianach.

Pochłaniacz hałasu mocowany jest do stałej konstrukcji (poziomo lub w pionie) za pomocą linki z zatrzaskowymi karabińczykami. Do każdej zawieszonej rolki ROLFON™ można błyskawicznie podczepić dodatkowe tzn. jedna pod drugą. W ten sposób redukuje się ilość punktów zaczepowych, a demontaż jest równie prosty i szybki. Zwarta konstrukcja rolek sprawia, że pochłaniacz hałasu jest ekstremalnie wytrzymały na uderzenia, a sposób mocowania nie obciąża materiału (wełny), co umożliwia następujące sposoby montażu:

Czym wyróżnia się pochłaniacz hałasu ROLFON™?

Pochłanianie dźwięku z pomocą „hybrydy” Rolfon gwarantuje maksymalną skuteczność, ponieważ:
  • tworzy bardzo wyrównaną akustykę
  • pochłania 30% więcej energii hałasu
  • eliminuje także pogłos niskich tonów
  • nie wymaga konstrukcji i rusztów
  • błyskawiczny montaż z karabinkiem
  • odporny na uderzenia i temperaturę
  • nie powoduje mostków termicznych
  • może tworzyć figury przestrzenne

WIESZANIE
bezpośrednio na stropie lub ścianie – poziomo lub pionowo – na linkach zakończonych karabińczykiem.PODCZEPIANIE
do zaczepów wiszących rolek ROLFON (jedna pod drugą) lub łączenie w kiście w dowolnych konfiguracjach.PRZYKRĘCANIE
śrubą M5 do płaskich profili zawieszanych w pionie lub poziomie (kotwienie pozwala budować zestawy o różnej konfiguracji.Do pobrania:
Leaflet ROLFON™
Karta ROLFON™

Konfiguracje:
ROLFON™ - 1 rolka co 30cm
ROLFON™ - 3 rolki co 60cm
ROLFON™ - 3 rolki co 30cm
ROLFON™ - 2 rolki co 60cm
ROLFON™ - 2 rolki co 30cm