BEL ACOUSTICS

Telefon kontaktowy: +48 58 304 10 86  facebook  google plus

ROLFON™hybrydowy "pochłaniacz pogłosu"

hybrydowy pochłaniacz pogłosu
ROLFON™ to wysoko-efektywny, szerokopasmowy pochłaniacz hałasu pogłosowego w kształcie walca przeznaczony dla dużych pogłosowych przestrzeni.

Dzięki unikatowej konstrukcji jest w stanie zwiększyć współczynnik absorpcji dźwięku w zakresie 150 do 500 Hz (pasmo 1/3 oktawowe) do średnio 0,84. To prawie 50% więcej pochłaniania częstotliwości niższych od standardowych sufitowych i ściennych paneli akustycznych. Hybryda ROLFON™ to unikatowa konstrukcja wykorzystująca 2 mechanizmy pochłaniania dźwięku: rezonansowy (charakterystyczny dla ustrojów akustycznych) i absorpcyjny (jak popularne materiały dźwiękochłonne). Rolka ROLFON™ to prawdziwy „dźwiękochłon”, który eliminuje hałas pogłosowy jednocześnie na 2 sposoby.
hybrydowy pochłaniacz pogłosu hybrydowy pochłaniacz pogłosu

Filozofią konstrukcji ROLFON™ (oprócz pochłaniania szerokiego pasma dźwięku) jest umożliwienie prostego i bardzo łatwego montażu. Każda rolka z obu stron zakończona jest oczkiem zaczepowy do szybkiego wieszania. W odróżnieniu od płytowych sufitów dźwiękochłonnych, które wymagają budowania skomplikowanego systemu rusztów, ROLFON™ oferuje bardzo łatwy i tani sposób zawieszania pod stropem lub bezpośrednio na ścianach.

Mocowany jest do stałej konstrukcji (poziomo lub w pionie) za pomocą linki z zatrzaskowymi karabińczykami. Do każdej zawieszonej rolki ROLFON™ można błyskawicznie podczepić dodatkowe tzn. jedna pod drugą. W ten sposób redukuje się ilość punktów zaczepowych, a demontaż jest równie prosty i szybki. Zwarta konstrukcja rolek zapewnia ekstremalną wytrzymałość na uderzenia, a sposób mocowania nie obciąża materiału (wełny), co umożliwia następujące sposoby montażu:

Czym ROLFON™ wyróżnia się na rynku materiałów dźwiękochłonnych:
  • tworzy bardzo wyrównaną akustykę
  • pochłania 30% więcej energii hałasu
  • eliminuje także pogłos niskich tonów
  • nie wymaga konstrukcji i rusztów
  • błyskawiczny montaż z karabinkiem
  • odporny na uderzenia i temperaturę
  • nie powoduje mostków termicznych
  • może tworzyć figury przestrzenne

WIESZANIE
bezpośrednio na stropie lub ścianie – poziomo lub pionowo – na linkach zakończonych karabińczykiem.PODCZEPIANIE
do zaczepów wiszących rolek ROLFON (jedna pod drugą) lub łączenie w kiście w dowolnych konfiguracjach.PRZYKRĘCANIE
śrubą M5 do płaskich profili zawieszanych w pionie lub poziomie (kotwienie pozwala budować zestawy o różnej konfiguracji.Do pobrania:
Leaflet ROLFON™
Karta ROLFON™

Konfiguracje:
ROLFON™ - 1 rolka co 30cm
ROLFON™ - 3 rolki co 60cm
ROLFON™ - 3 rolki co 30cm
ROLFON™ - 2 rolki co 60cm
ROLFON™ - 2 rolki co 30cm