BEL ACOUSTICS

Telefon kontaktowy: +48 58 304 10 86   facebook     google plus

SYSTEMY POMOCY SŁUCHANIA W NASZEJ OFERCIE - HUMANTECHNIK

następna wiadomość Oferta produktowa Humantechnik

W naszej ofercie od niedawna dostępne sa produkty niemieckiej firmy Humantechnik, specjalizującej się w systemach pomocy słuchania. Bogata oferta, wysoka jakość, wiedza i doświadczenie zapewniają zadowolenie i satysfakcję z zakupu oraz użytkowania.

Dostępne są różnorakie systemy pomocy słuchania

 • pętle indukcyjne - zarówno małe, przenośne czy do blatu/lady, jak i większe, do sali konferencyjnej oraz duże, na widownię, do hali sportowej, do auli na uczelni,
 • systemy radiowe FM - wycieczka w przewodnikiem, wizyta w muzeum, konferencja - usłyszysz wyraźnie każde słowo,
 • systemy interkomowe "przez szybę"
 • systemy na podczerwień - tłumaczenia symultaniczne, spotkania biznesowe.

W zależności od potrzeb i możliwości, doradzimy, zaprojektujemy, dostarczymy, podłączymy, skonfigurujemy i uruchomimy system, który w danej lokalizacji będzie sprawdzał się najlepiej.
Zapraszamy do kontaktu.

7 LAT GWARANCJI NA URZĄDZENIA BALDWIN BOXALL

następna wiadomość 7 lat gwarancji producenta na wszystkie urządzenia firmy Baldwin Boxall Ltd.

Produkty firmy Baldwin Boxall charakteryzują się niezawodnością i wieloletnią żywotnością. Pewien jakości swoich produktów, producent ogłosił wydłużenie okresu gwarancji, z imponujących 5 lat (dotychczas) do 7 lat! Staranność projektowania i wykonania na każdym etapie, własna hala produkcyjna, potężny dział badań i rozwoju oraz zwracanie uwagi na każdy detal i słuchanie uwag Klientów - to wszystko sprawia, że produkty Baldwin Boxall są tak unikatowe.

Produkty objęte nowymi zasadami gwarancji:


Wygodnie, bezpiecznie ...i bez używania rąk!

następna wiadomość
Cyfrowy bezprzewodowy interkom D6

Cyfrowy bezprzewodowy interkom D6

ZASTOSOWANIE

 • zapewnienie głosowej komunikacji w hałasie
 • treningi i szkolenia przy maszynach
 • bezprzewodowy system Interkomowy
 • bezprzewodowy grupowy system nauczania
 • zakładowy system "oprowadzania gości"
 • osobisty system pomocy słuchania
 • przenośny system tłumaczenia języków

Jedno i/lub dwu-kierunkowa JEDNOCZESNA komunikacja z członkami załogi: dyrektor i zastępca dyrektora może mówić jednocześnie; pracownicy mogą usłyszeć zarówno dyrektora jak i asystenta dyrektora czy mistrza; mogą uczestniczyć jako słuchający lub mogą błyskawicznie uzyskać dostęp do trybu 2-kierunkowej komunikacji za naciśnięciem przycisku.


zobacz więcej

CYFROWY AUTOMATYCZNY INTERKOM FULL-DUPLEX DO OKIENEK

następna wiadomość Interkom full duplex, interkom kasowy, interkom okienkowy, interkom cyfrowy

Cyfrowy interkom full-duplex, dostępny także w wersji z zasilaczem pętli indukcyjnej, wykorzystuje wielokanałową technologię Cyfrowego Procesora Dźwięku (DSP) do automatycznego sterowania dźwięku eliminując sprzężenia i zniekształcenia dźwięku w celu zapewnienia komfortowej komunikacji w pełnym duplexie.

Interkomy do okienek, zwane czasem kasowymi, z powodzeniem stosowane są w następujacych miejscach:
stanowiska w biurach i urzędach, w bankach, w kasach biletowych - na dworcach, w teatrach, kinach, w recepcjach hotelowych, w szpitalnych izbach przyjęć, w poczekalniach placówek medycznych, w kasach w parkach rozrywki, zoo, stałych wystaw, na poczcie, czyli wszędzie tam, gdzie między osobą obsługującą a Klientem jest stała przeszkoda w postaci szyby, a koniecznie jest umożliwienie komunikowania się tych osób.

Główne cechy interkomu:

 • dotykowy, bezstykowy i podświetlany klawisz włączania mikrofonu
 • rozpoznawanie źródła dźwięku, kontrola hałasu otoczenia i automatyczna regulacja głośności
 • praca w 3 przełączanych trybach: „cichy–normalny-głośny”
 • proste połączenie pojedynczym przewodem mikrofonu klienta z pulpitem kasjera
 • profesjonalna metalowa ciężka obudowa pulpitu eliminująca rezonanse dla zachowania naturalnego dźwięku
 • automatyczne głosowe powitanie oraz podziękowanie i zaproszenie do kolejnych odwiedzin
 • możliwość błyskawicznej, automatycznej cyfrowej rejestracji rozmowy w sieci lub na zewnętrznym analogowym rejestratorze
 • wskaźniki LED pokazujące aktualne stany interkomu
 • mikrofon klienta może na bieżąco monitorować system interkomu
 • zdalna aktualizacja oprogramowania wewnętrznego interkomu na stronie internetowej hosta nagrań HD w sieci IP
zobacz więcej

To niewiarygodne… 6 osób jednocześnie !

następna wiadomość

Jeszcze do niedawna wydawało się to niemożliwe, bowiem uzyskanie jednoczesnej bezprzewodowej komunikacji 2-kierunkowej w pełnym duplexie pomiędzy 4-ma użytkownikami to był szczyt techniki. Tym bardziej, że system DigiWave nie wykorzystuje do tego żadnej stacji przekaźnikowej ! Wszystko odbywa się bezpośrednio jedynie przy pomocy personalnych i miniaturowych aparatów nadawczo-odbiorczych wyposażonych dodatkowo w nagłowny zestaw mikrofonowo-słuchawkowy.
Teraz przekonaliśmy się na własne oczy i uszy, że możliwa jest bardzo komfortowa łączność full-duplex pomiędzy 6-ma użytkownikami jednocześnie ! To jedyny taki system na rynku !

Nawet 6 nadajników otwartych jednocześnie, i każdy może mówić.

To wszystko umożliwia unikatowa technika „przeskoku częstotliwości” wraz z 87-bitowym szyfrowaniem sygnału.

Ten bezprzewodowy interkom pozwala na jednoczesną komunikacją słowną pomiędzy 6-ma użytkownikami w pełnym duplexie i nieskończona ilością w trybie simplex.

 • wzmacnia interakcję …umożliwia komfortową rozmowę w trybie full-duplex
 • koncentruje uwagę, oferując krystalicznie czystą jakość dźwięku cyfrowego
 • jest całkowicie przenośny - bez stacji bazowej i dodatkowych urządzeń
 • zapewnia bezpieczeństwo przez 87-bitowe szyfrowanie i kod PIN
 • jest całkowicie elastyczny – dostępny w zestawach i opcji w pełni konfigurowalnej

Bezprzewodowy interkom może pracować w trybie jedno i/lub dwu-kierunkowym, dlatego możliwa jest komfortowa jednoczesna komunikacja między szefem i pracownikami lub wykładowcą a słuchaczami.

W skład systemu Digi-Wave wchodzą:
DLR-360 - kieszonkowe cyfrowe odbiorniki z gniazdem 3,5mm dla słuchawek (zasilane z 2 alkalicznych baterii AA). Urządzenia mogą jednocześnie odbierać dwóch prezenterów podczas prezentacji zespołowej. Do pracy mogą wykorzystywać słuchawkę douszną, nauszną, pętlę naszyją lub wbudowany mini głośniczek
DLT-300 - kieszonkowe cyfrowe aparaty nadawczo-odbiorcze dla 2-kierunkowej transmisji (zasilane z wewnętrznych akumulatorków), wyposażone w wewnętrzny głośniczek oraz mikrofon + gniazdo 3,5mm do zewnętrznego nagłownego zestawu słuchawka/mikrofon. Za naciśnięciem przycisku, użytkownicy uzyskują dostęp do 2-kierunkowej jednoczesnej komunikacji i natychmiastowej interakcji. Specjalny 4-cyfrowy kod PIN zapobiega podsłuchiwaniu grupy przez nieupoważnione osoby.

Dla 1-kierunkowej transmisji wykorzystywanych jest 15-kanałów jednoczesnie. Do łączności 2-kierunkowej jednocześnie wykorzystywanych jest 6 kanałów. Dzięki opatentowanej technice „przeskoku częstotliwości” Digi-Wave minimalizuje interferencje od innych urządzeń pracujących w paśmie 2.4GHz (dopuszczonym w większości krajów na świecie)

ZASTOSOWANIE

 • bezprzewodowy system Interkomowy
 • przenośny system tłumaczenia języków
 • jbezprzewodowy grupowy system nauczania
 • system “wycieczkowy” dla 2 przewodników
 • osobisty system pomocy słuchania
 • rozszerzenie 2-drożnego interkomu kablowego

Bezprzewodowy DigiWave znakomicie sprawdza się w scenariuszu eventowo-produkcyjnym, w którym reżyser i inni członkowie załogi mogą natychmiast i precyzyjnie komunikować się w różnych miejscach w obiekcie w trybie full-duplex. Jedno i/lub dwu-kierunkowa JEDNOCZESNA komunikacja z członkami załogi: dyrektor i zastępca dyrektora może mówić jednocześnie; członkowie mogą usłyszeć zarówno reżysera i asystenta reżysera; członkowie mogą uczestniczyć jako słuchający lub mogą błyskawicznie uzyskać dostęp do trybu 2-kierunkowej komunikacji za naciśnięciem przycisku. Dodatkowo, za pośrednictwem mostka Digi-Wave błyskawicznie rozszerza standardowy kablowy system interkomowy o dodatkowe funkcje bezprzewodowe !


CYFROWE MIKROFONY BEZPRZEWODOWE
DIALOG®20

następna wiadomość

System bezprzewodowych mikrofonów opartych o technologię SACOM, która wykorzystuje cyfrowo kodowaną transmisję sygnałów w paśmie 2,4GHz bez stosowania kompresji. Technologia zapewnia szyfrowanie 128-bitowe dla całkowitego utajnienia bezprzewodowej transmisji mowy o najwyższej jakości dźwięku.

Elementy składowe systemu Dialog20 - nadajniki, odbiorniki, stacje bazowe.

Cyfrowy bezprzewodowy system mikrofonowy DIALOG 20 oferuje dźwięk prawdziwie profesjonalnej jakości i bardzo proste nastawy.

Podwójny, 2-kanałowy odbiornik typu True Diversity umieszczono w niewielkiej obudowie do zamocowania w szafie rack, na ścianie lub pod blatem stołu czy pulpitu.

System oferuje prostą rozbudowę poprzez połączenie ze sobą kolejnych odbiorników i pracę przy użyciu tylko jednej pary anten …bez dodatkowych antenowych wzmacniaczy dystrybucyjnych !

Odbiornik systemu Dialog20

W systemie DIALOG 20 dostępne nadajniki typu Belt-pack (z mikrofonem nagłownym lub Lavalier), Handheld z kapsułą Audix oraz jako mikrofon Płaszczyznowy a także jako Stacja stołowa z mikrofonem na gęsiej szyjce i programowanymi włącznikami. Nadajniki ładowane są z zasilacza USB lub w 8-stanowiskowej stacji dokującej.

Do systemu dołączone jest oprogramowanie do zewnętrznego sterowania z komputera, które pozwala na pełny monitoring systemu i zarządzanie przez graficzny interface użytkownika.

Zobacz możliwości systemu DIALOG 20 na filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=M6dPbXrBt-cDSO ...jak na dłoni!

następna wiadomość

To niewiarygodne …ale główne urządzenie zarządzające całym Dźwiękowym Systemem Ostrzegawczym VIGIL mieści się na dłoni !

urządzenie zarządzające całym Dźwiękowym Systemem Ostrzegawczym VIGIL

Pomimo swoich miniaturowych wymiarów, bogato wyposażona jednostka BVRD2M4 Mini zawiera matrycę zarządzającą DSO dla instalacji 4-strefowej lub jako element dużego de-centralnego systemu o nieograniczonej liczbie stref. Podobnie jak wszystkie elementy systemu VIGIL, urządzenie to zostało zaprojektowane zgodnie z normami, EN54-16, BS5839-8, EN60849 i posiada Świadectwo Dopuszczenia CNBOP, co pozwala umieszczać je w specyfikacjach DSO.

BVRD2M4 mini posiada elektronicznie symetryzowane 4 wejścia i 4 wyjścia. Wejście pierwsze jest skonfigurowane do „omijania procesora” w trybie „all call” i w przypadku uszkodzenia DSP, matryca nadal automatycznie nadaje głosowy ”ogólno-strefowy” komunikat ewakuacyjny.

Wszystkie wyjścia wyposażono w 10-zakresowy korektor parametryczny i linię opóźniającą a wejścia w 3-zakresowy korektor parametryczny + bass i sopran, co umożliwia precyzyjnie kontrolować dźwięk dla uzyskania wysokiego stopnia zrozumiałości mowy.

zobacz na naszej stronie internetowej: Vigil2 Eclipse

Komunikaty i Reklamy z programowanym
HARMONOGRAMEM

następna wiadomość

Specjalnie zaprojektowane urządzenie, współpracujące z systemami rozgłaszania muzyki, do automatycznej emisji spotów reklamowych (lub komunikatów) w sklepach, galeriach handlowych i centrach rozrywki. Głosowe komunikaty i spoty reklamowe, zapisane w pamięci odtwarzacza SM8 zintegrowanego z systemem nagłośnienia, umożliwiają automatyczne wysyłanie ich do głośników 8-strefowej instalacji nagłośnieniowej, zgodnie z ustawionym czasowym harmonogramem. Urządzenie działa autonomicznie, a komputer służy wyłącznie do ustawienia parametrów i konfiguracji zapisywanych na dysku plików MP3.
Cyfrowy odtwarzacz komunikatów SM8 może być stosowany w marketach.
Cyfrowy odtwarzacz komunikatów i zapowiedzi lub spotów reklamowych (SM8) z funkcją harmonogramu umożliwia wgranie do wewnętrznej pamięci plików dźwiękowych (o maksymalnej pojemności 4 GB) a następnie odpowiednie zaprogramowanie do 50 sekwencji odtwarzających nagrania. Każda sekwencja posiada niezależne czasowe nastawy harmonogramu odtwarzania komunikatów lub spotów reklamowych. Harmonogram oferuje wybór dni świątecznych z datami rozpoczęcia i zakończenia emisji danej sekwencji, częstością emisji oraz ilością powtórzeń w danej emisji. Po zaprogramowaniu, urządzenie działa całkowicie autonomicznie, bez konieczności podejmowania działań przez Użytkownika.
rozwiazania
  Cyfrowy odtwarzacz komunikatów SM8 może być stosowany w galeriach handlowych.
 • Umożliwia wysłanie do systemu nagłośnienia aż 58 różnych sekwencji komunikatów
 • Konfigurowane z przeglądarki internetowej i zapisywane w wewnętrznej pamięci
 • Każda sekwencja może być odtwarzana w wybranej spośród 8 stref
 • aktywacja sekwencji komunikatów lub spotów reklamowych
 • zapisanie nazwy sekwencji komunikatów głosowych
 • wybieranie z listy plików wgranych do urządzenia
 • ustawienie limitu czasowego dla kolejnych plików
 • ustawienie przerwy pomiędzy odtwarzaniem plików
 • nastawianie ilość powtórzeń całej sekwencji
 • ustawianie daty i czas rozpoczęcia / zakończenia odtwarzania
 • ustawienie odtwarzania w zależności od dni świątecznych
 • wybór stref, w których ma być odtwarzana sekwencja
 • zapis nastaw lub przywrócenie „ustawienia fabrycznego”
Tło dla artykułu. zobacz więcej    

VIGIL3 - całkiem inny DSO
… najbardziej elastyczny i skalowalny system DSO na rynku !

następna wiadomość vigil3 Na zdjęciu kompletny system DSO: moduł zarządzający, ładowarka akumulatorów, 12 wzmacniaczy o mocy 150W oraz 4 wzmacniacze o mocy 300W... razem 3000W w szafie rack 4U

Nowy VIGIL3 ma wiele dodatkowych funkcji i korzyści, w tym znana już jakość i niezawodność oczekiwana od dźwiękowego systemu ostrzegawczego VIGIL Baldwin-Boxall. Korzyści to: struktura Ethernet, interfejs IP, routery w stylu nie tradycyjnym, różne opcje konfiguracji, nieograniczona długość komunikatów, wejścia, wyjścia ... i więcej.

Sieciowa struktura Ethernet dla VIGIL3 ma zdolność do przesyłania jednocześnie 64 kanałów audio, za pośrednictwem dedykowanej sieci lub włókna światłowodowego. Nieograniczona długość komunikatów głosowych oraz wejścia i wyjścia z interfejsem IP jako standard.

Nowy wzmacniacz VIGIL3

Tradycyjne routery nie są już wymagane w systemie, bowiem zastąpiły je moduły Ethernet, które odpowiednio rozmieszczone, kontrolują pracę wzmacniaczy. Moduł Ethernet zapewnia funkcjonalność systemu, komunikację w sieci, komunikaty głosowe i korekcję EQ. Proste dołączenie kolejnych modułów Ethernet umożliwi zwiększenie rozmiaru systemu VA.
System można skonfigurować na wiele sposobów: z każdego węzła w sieci, zdalnie za pośrednictwem portu Ethernet w zaciszu biura lub jeśli witryna ma bezprzewodowy dostęp do Internetu, przez tablet lub telefon za pomocą aplikacji – wybór bardzo korzystny dla inżynierów.

Dostępnych jest 5 modułów wzmacniaczy, każdy o wielkości 1/3 rack 2U – 2x75W, 4x75W, 2x 150 W, 4x150 W oraz 2x 300 W. To pozwala umieścić 12 wzmacniaczy 150 W w racku o wysokości 2U. Każdy wzmacniacz ma wbudowany zasilacz i wyjście z „wirtualnym transformatorem”, przez co zmniejsza swoją masę aż o 66% w porównaniu z VIGIL2. Niesamowite, pomimo tego, że moc wzmacniacza wzrosła, same jednostki są zmniejszone, a zatem w szafie rack potrzebna jest mniejsza przestrzeń. Zmniejszona zostaje również wielkość akumulatora, w przeliczeniu „Watt do Watt”. Te wszystkie atrybuty pomogą w redukowaniu kosztów instalacji systemu i zapewnią oszczędności miejsca w szafie rack.

VIGIL3 posiada także „tryb uśpienia” przy zasilaniu podstawowym, nie tylko podczas pracy na bateriach. W połączeniu ze znacznym zmniejszeniem ilości użytych materiałów (w tym braku transformatorów wyjściowych) oznacza to, że VIGIL3 będzie jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska niż jego poprzednik.

DeeJay ...za barem

następna wiadomość

Specjalnie zaprojektowany DJ-bar dla potrzeb mobilnego stanowiska DJ’a.
Przemyślna konstrukcja pozwala na błyskawiczne przygotowanie stanowiska DJ-a do imprezy i komfortowe użytkowanie konsolety wyposażonej w 2 profesjonalne gramofony i mikser audio. Płyta górna jest dostosowana do różnego ułożenia gramofonów. W podstawie baru znajduje się panel zasilania w zamykanej szafce rack standardu 19” przeznaczonej dla aparatury audio o łącznej wysokości 15U. Wszystkie połączenia kablowe ukryte są wewnątrz baru, a niezbędne przyłączenia do zasilania i zewnętrznej aparatury głośnikowej wykonywane są przez zamykane klapki rewizyjne w bocznych ściankach.

realizacje koszyki pelne muzyki
Rozchylane obie boczne części baru dają dostęp do szafek na płyty, napoje i schowków na dodatkowe akcesoria (mikrofony, słuchawki, monitory, itp.). Na czas użytkowania, zdejmowana pokrywa konsolety - z dużym LOGO - zawieszana jest na froncie baru (od strony publiczności). DJ-bar jest całkowicie mobilny, wyposażony jest w bowiem samoskrętne koła z hamulcami. Po imprezie stanowisko DJ’a może być szybko zapakowane i zabezpieczone w kilka minut.

realizacje koszyki pelne muzyki

NOWE wymagania dla
ALARMU TOALET dla niepełnosprawnych

następna wiadomość

Najnowsze zmiany w normie BS8300 wymagają od systemów przywoływania pomocy z toalet dla niepełnosprawnych (tzw. Alarmu Toalet), sygnalizowania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia przez personel. Sygnalizacja potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia ma na celu umocnić użytkownika takiego systemu w przekonaniu, że pomoc nadchodzi. W każdym nowo budowanym budynku publicznym Toalety dla Osób Niepełnosprawnych powinny być wyposażone w system przywoławczy (tzw. Alarm Toalet).

BS8300: 2009 wytyczne

Projektowanie budynków i ich dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kodeks postępowania z takimi budynkami:

 • aktywowany Alarm Toalet nie może być mylony, wzrokowo ani słuchowo, z alarmem pożarowym
 • linkowe ciągadła alarmowania powinny być umieszczone w sposób zapewniający dostęp do nich z muszli i podłogi w jej pobliżu
 • jako ciągadło, w kolorze czerwonym, należy zapewnić dwie czerwone bransoletki o średnicy 50mm - jedna na wysokości 800-1000mm i druga 100 mm powyżej poziomu podłogi
 • optyczne i akustyczne „informacje zwrotne” powinny być dostarczane w celu potwierdzania, że alarm został wywołany i odebrany
 • wskaźnik wywołania alarmu powinien zostać umieszczony poza toaletą w takim miejscu, aby osoby będące w stanie udzielić mogły go zobaczyć i usłyszeć oraz dowiedzieć się, gdzie ich pomoc jest potrzebna
 • powinna być możliwość instalacji dodatkowego wskaźnika wyzwolenia Alarmu Toalet
 • punkt resetowania musi być jednoznacznie oznaczony i umieszczony w zasięgu osoby znajdującej się na wózku inwalidzkim lub siedzącej na muszli

500+ ...to mało !
Omnicare Plus oferuje dużo więcej

następna wiadomość

Znany system ratunkowej komunikacji głosowej Omnicare produkcji firmy BaldwinBoxall można teraz rozszerzyć do niewiarygodnej ilości 8064 interkomowych stacji zewnętrznych!

Firma przyznaje, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby system tej skali był potrzebny, ale to oznacza, że wcześniejsze ograniczenia już nie istnieją.
System, nazwany "Omnicare Plus”, udostępnia interfejs z ekranem dotykowym jako centralą zarządzania komunikacją głosową z obszarami wyposażonymi w standardowe stacje interkomów ratunkowych i/lub telefonów pożarowych. W miarę potrzeby, mogą być dodawane do systemu dodatkowe centrale zarządzania wyposażone w ekran dotykowy, ulokowane w alternatywnych pomieszczeniach kontroli lub ochrony budynku. Pełne sterowanie centrali głównej przekazywane może być do central „podrzędnych” lub ”naśladowczych” w celu rozdzielenia zarządzania lub na życzenie użytkowników.

omnicare
 • Każda lokalna centrala może obsługiwać do 64 stacji zewnętrznych w dowolnej kombinacji różnych typów stacji zewnętrznych oferowanych w systemie OMNICARE.
 • Okablowanie sieciowe może być za wykonane przewodami miedzianymi lub światłowodem jedno- lub wielo-modowym.
 • Funkcje obejmują wielowarstwową kontrolę graficzną na ekranie dotykowym, automatyczne kolejkowanie połączeń, wiele miejsc sterowania z ekranem dotykowym z opcjami naśladowania statusu, rejestrowania przychodzących połączeń, nagrywania dźwięku rozmowy i wiele innych.

NOWY kontroler
Alarmu Toalet dla Niepełnosprawnych

Baldwin-Boxall prezentuje nową jednostkę zarządzająca systemem przyzywowym dla 4-ch toalet dla osób niepełnosprawnych.
Nowy kontroler wyposażony jest we wskaźniki LED do zarządzania max. 4-ma zestawami Alarmu Toalet i dostępny jest w wykończeniu z białego tworzywa lub ze stali nierdzewnej – zgodnie z produktami dla Alarmu Toalet aktualnie dostarczanymi przez Baldwin Boxall.

omnicare

Unikatowe cechy systemu obejmują obwód monitorowania, który wskaże "zwarcie" lub „przerwę” w obwodach połączeniowych. Dodatkową korzyścią jest możliwość przyjęcia każdego połączenia niezależnie - za pomocą prostego naciśnięcia przycisku. Osoba, która czeka na pomoc zauważy zmianę sygnału dźwiękowo-wzrokowego, która potwierdza przyjęcie wezwania, a zatem będzie mieć pewność, że pomoc jest w drodze …zgodnie z nowymi wymaganiami BS8300.

omnicare

Powrót