BEL AQUSTIC

Telefon kontaktowy: +48 58 341 18 39    

DJ za barem...
DJ na barze! gra

Specjalnie zaprojektowany DJ-bar dla potrzeb mobilnego stanowiska DJ’a.
Przemyślna konstrukcja pozwala na błyskawiczne przygotowanie stanowiska DJ-a do imprezy i komfortowe użytkowanie konsolety wyposażonej w 2 profesjonalne gramofony i mikser audio. Płyta górna jest dostosowana do różnego ułożenia gramofonów. W podstawie baru znajduje się panel zasilania w zamykanej szafce rack standardu 19” przeznaczonej dla aparatury audio o łącznej wysokości 15U. Wszystkie połączenia kablowe ukryte są wewnątrz baru, a niezbędne przyłączenia do zasilania i zewnętrznej aparatury głośnikowej wykonywane są przez zamykane klapki rewizyjne w bocznych ściankach.


Rozchylane obie boczne części baru dają dostęp do szafek na płyty, napoje i schowków na dodatkowe akcesoria (mikrofony, słuchawki, monitory, itp.). Na czas użytkowania, zdejmowana pokrywa konsolety - z dużym LOGO - zawieszana jest na froncie baru (od strony publiczności). DJ-bar jest całkowicie mobilny, wyposażony jest w bowiem samoskrętne koła z hamulcami. Po imprezie stanowisko DJ’a może być szybko zapakowane i zabezpieczone w kilka minut.


następna wiadomość


500 Plus to mało…
Omnicare Plus oferuje dużo więcej!

Znany system ratunkowej komunikacji głosowej Omnicare produkcji firmy BaldwinBoxall można teraz rozszerzyć do niewiarygodnej ilości 8064 interkomowych stacji zewnętrznych!

Firma przyznaje, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby system tej skali był potrzebny, ale to oznacza, że wcześniejsze ograniczenia już nie istnieją.
System, nazwany "Omnicare Plus”, udostępnia interfejs z ekranem dotykowym jako centralą zarządzania komunikacją głosową z obszarami wyposażonymi w standardowe stacje interkomów ratunkowych i/lub telefonów pożarowych. W miarę potrzeby, mogą być dodawane do systemu dodatkowe centrale zarządzania wyposażone w ekran dotykowy, ulokowane w alternatywnych pomieszczeniach kontroli lub ochrony budynku. Pełne sterowanie centrali głównej przekazywane może być do central „podrzędnych” lub ”naśladowczych” w celu rozdzielenia zarządzania lub na życzenie użytkowników.


  • Każda lokalna centrala może obsługiwać do 64 stacji zewnętrznych w dowolnej kombinacji różnych typów stacji zewnętrznych oferowanych w systemie OMNICARE.
  • Okablowanie sieciowe może być za wykonane przewodami miedzianymi lub światłowodem jedno- lub wielo-modowym.
  • Funkcje obejmują wielowarstwową kontrolę graficzną na ekranie dotykowym, automatyczne kolejkowanie połączeń, wiele miejsc sterowania z ekranem dotykowym z opcjami naśladowania statusu, rejestrowania przychodzących połączeń, nagrywania dźwięku rozmowy i wiele innych.
następna wiadomość


NOWE wymagania dla ALARMU TOALET dla niepełnosprawnych

Najnowsze zmiany w normie BS8300 wymagają od systemów przywoływania pomocy z toalet dla niepełnosprawnych (tzw. Alarmu Toalet), sygnalizowania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia przez personel. Sygnalizacja potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia ma na celu umocnić użytkownika takiego systemu w przekonaniu, że pomoc nadchodzi. W każdym nowo budowanym budynku publicznym Toalety dla Osób Niepełnosprawnych powinny być wyposażone w system przywoławczy (tzw. Alarm Toalet).

BS8300: 2009 wytyczne

Projektowanie budynków i ich dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kodeks postępowania z takimi budynkami:

  • aktywowany Alarm Toalet nie może być mylony, wzrokowo ani słuchowo, z alarmem pożarowym
  • linkowe ciągadła alarmowania powinny być umieszczone w sposób zapewniający dostęp do nich z muszli i podłogi w jej pobliżu
  • jako ciągadło, w kolorze czerwonym, należy zapewnić dwie czerwone bransoletki o średnicy 50mm - jedna na wysokości 800-1000mm i druga 100 mm powyżej poziomu podłogi
  • optyczne i akustyczne „informacje zwrotne” powinny być dostarczane w celu potwierdzania, że alarm został wywołany i odebrany
  • wskaźnik wywołania alarmu powinien zostać umieszczony poza toaletą w takim miejscu, aby osoby będące w stanie udzielić mogły go zobaczyć i usłyszeć oraz dowiedzieć się, gdzie ich pomoc jest potrzebna
  • powinna być możliwość instalacji dodatkowego wskaźnika wyzwolenia Alarmu Toalet
  • punkt resetowania musi być jednoznacznie oznaczony i umieszczony w zasięgu osoby znajdującej się na wózku inwalidzkim lub siedzącej na muszli
następna wiadomość


NOWY kontroler
Alarmu Toalet dla Niepełnosprawnych

Baldwin-Boxall prezentuje nową jednostkę zarządzająca systemem przyzywowym dla 4-ch toalet dla osób niepełnosprawnych.
Nowy kontroler wyposażony jest we wskaźniki LED do zarządzania max. 4-ma zestawami Alarmu Toalet i dostępny jest w wykończeniu z białego tworzywa lub ze stali nierdzewnej – zgodnie z produktami dla Alarmu Toalet aktualnie dostarczanymi przez Baldwin Boxall.


Unikatowe cechy systemu obejmują obwód monitorowania, który wskaże "zwarcie" lub „przerwę” w obwodach połączeniowych. Dodatkową korzyścią jest możliwość przyjęcia każdego połączenia niezależnie - za pomocą prostego naciśnięcia przycisku. Osoba, która czeka na pomoc zauważy zmianę sygnału dźwiękowo-wzrokowego, która potwierdza przyjęcie wezwania, a zatem będzie mieć pewność, że pomoc jest w drodze …zgodnie z nowymi wymaganiami BS8300.


następna wiadomość


Całkiem inny DSO ...12 wzmacniaczy 150W w jednej ramie 2U!


W laboratorium CNBOP-PIB badany jest właśnie całkowicie nowy system DSO - VIGIL3.
Ten ekonomiczny, energooszczędny i proekologiczny system zmieni sposób projektowania systemów DSO.

Na zdjęciu kompletny system DSO: moduł zarządzający, ładowarka akumulatorów, 12 wzmacniaczy o mocy 150W oraz 4 wzmacniacze o mocy 300W

Nowy VIGIL3 ma wiele dodatkowych funkcji i korzyści, w tym znana już jakość i niezawodność oczekiwana od dźwiękowego systemu ostrzegawczego VIGIL Baldwin-Boxall. Korzyści to: struktura Ethernet, interfejs IP, routery w stylu nie tradycyjnym, różne opcje konfiguracji, nieograniczona długość komunikatów, wejścia, wyjścia ... i więcej.

Sieciowa struktura Ethernet dla VIGIL3 ma zdolność do przesyłania jednocześnie 64 kanałów audio, za pośrednictwem dedykowanej sieci lub włókna światłowodowego. Nieograniczona długość komunikatów głosowych oraz wejścia i wyjścia z interfejsem IP jako standard.

Nowy wzmacniacz VIGIL3

Tradycyjne routery nie są już wymagane w systemie, bowiem zastąpiły je moduły Ethernet, które odpowiednio rozmieszczone, kontrolują do 16 wzmacniaczy. Moduł Ethernet zapewnia funkcjonalność systemu, komunikację w sieci, komunikaty głosowe i korekcję EQ. Proste dołączenie kolejnych modułów Ethernet umożliwi zwiększenie rozmiaru systemu VA.
System można skonfigurować na wiele sposobów: z każdego węzła w sieci, zdalnie za pośrednictwem portu Ethernet w zaciszu biura lub jeśli witryna ma bezprzewodowy dostęp do Internetu, przez tablet lub telefon za pomocą aplikacji – wybór bardzo korzystny dla inżynierów.

Dostępne są 3 różne wzmacniacze – 2x 150 W, 4x150 W oraz 2x 300 W. To pozwala umieścić 12 wzmacniaczy 150 W w racku o wysokości 2U. Każdy wzmacniacz ma wbudowany zasilacz i wyjście z wirtualnym transformatorem, przez co zmniejsza swoją masę aż o 66% w porównaniu z VIGIL2. Niesamowite, pomimo tego, że moc wzmacniacza wzrosła, same jednostki są zmniejszone, a zatem w szafie rack potrzebna jest mniejsza przestrzeń. Zmniejszona zostaje również wielkość akumulatora, w przeliczeniu „Watt do Watt”. Te wszystkie atrybuty pomogą w redukowaniu kosztów instalacji systemu i zapewnią oszczędności miejsca w szafie rack.

VIGIL3 posiada także „tryb uśpienia” przy zasilaniu podstawowym, nie tylko podczas pracy na bateriach. W połączeniu ze znacznym zmniejszeniem ilości użytych materiałów (w tym braku transformatorów wyjściowych) oznacza to, że VIGIL3 będzie jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska niż jego poprzednik.

Powrót